Do Slavkova na Lego

Zámek Slavkov – Austerlitz  láká děti i dospělé na unikátní výstavu Svět kostiček. Čtyři zámecké místnosti zaplnilo 360 exponátů budov, pohyblivých modelů, filmových scén, vlaků, letadel… postavené ze stavebnice LEGO. Autor výstavy Petr Šimr spolu s dalšími staviteli použil při tvorbě přes 200.000 dílků stavebnice. Výstava bude trvat do 17. května. Vstupné činí 50 korun, děti zaplatí 30 korun.

Náplní výstavy bude tematická expozice dioramat: City – stavba, City –Trains – vlaky, City – letiště, City přístav a překladiště, zábavní park a sportoviště. K vidění budou také speciální kolejová vozidla, modelová vozidla ze série Model Team a Creator. Autoři se zaměřili také na skulptury, alternativní modely, viněty a další exkluzivní exponáty z řad továrních setů i vlastní tvorby.

Velkým lákadlem bude i filmová tvorba z kostiček, která představí scény z The Simpsons, Back of the Future, Ghostbusters – Lovci duchů, Spongebob, Lego Movie. Nechybí ani známé architektonické skvosty z různých koutů Česka. Na své si přijdou i malé slečny, pro které je připraveno pestrobarevné diorama města Heartlake, sestavené ze stavebnic Lego Friends.

Nejmenší děti si pak můžou hrát v dětském koutku vybaveném stovkami kostiček Lego Duplo® s vláčkodráhou. Pro návštěvníky výstavy bude v prostorách dětského koutku ke kreativní tvorbě umístěn originální Lego hrací stolek.

Příprava výstavy je sice rozsáhlá a časově náročná, ale nabídne návštěvníkům velmi zajímavou velkoplošnou podívanou na část rozsáhlé sbírky LEGO za posledních téměř 40 let její produkce,“ říká autor výstavy Petr Šimr, člen československého fóra kostky.org známý pod přezdívkou Peesko.

Kromě mě se zde představí i další vystavovatelé známí jako „Matka“, „Tomik“, „Bruno“. Projekt výstavy Svět kostiček spolupracuje i s regionálními vystavovateli. Svou tvorbu zde představí dva autoři z Brna.

V prostoru pokladny si návštěvníci budou moci zakoupit jakékoliv z vybraných druhů stavebnice Lego, které projekt výstavy „Svět kostiček“ nezastřešuje. Sety jsou zajištěny nezávisle jiným prodejcem za ceny stanovené z jeho strany.